Hledáte staré webové stránky? Klikněte sem

Hlavní nabídka

Vyučování ve škole i doma

13.12.2020 / 15:05

Vyučování ve škole i doma

Po letních prázdninách jsme se ve škole moc neohřáli a již podruhé v letošním kalendářním roce jsme si vyzkoušeli distanční vyučování. Žáci se vzdělávali ve svých domovech. Účastnili se on-line hodin a také vypracovávali samostatné úkoly. Výhodou pro nás nyní bylo, že jsme se mohli na podzimní domácí výuku lépe připravit. Všichni žáci školy již během září nacvičovali práci s počítačem v programu MS Teams tak, aby se dokázali samostatně přihlásit, vyhledat si naplánovanou on-line schůzku, aktivně v ní pracovat a plnit úkoly.

I přesto se nám nevyhnuly některé potíže, které jsou spojené s distanční výukou. Technické vybavení se podařilo zajistit zejména díky spolupráci s rodiči, kteří byli předem dotazováni na možnosti využití osobních počítačů, notebooků, tabletů, mobilních telefonů a internetového připojení. Všichni žáci se tak mohli každé ráno v 8.05 hodin dostavit na výuku. Pracovali jsme podle rozvrhu hodin, střídali jsme společnou, individuální i samostatnou práci.

Nejednou nás tato forma výuky pobavila či technika zradila. „Haló, paní učitelko, jste tam?“ „Děti, slyšíte mě?“ „Mě to vyhodilo.“ „Zapni si mikrofon, neslyšíme tě.“ „Paní učitelko, můžeme čítovat?“ Opravdu kuriózní situace však nastala, když v Července vypli elektrický proud. V tu chvíli se všichni žáci v jeden okamžik ztratili z on-line schůzky jako pára nad hrncem. Paní učitelky, které vedly hodinu ze svých domovů mimo obec, měly před sebou jen prázdný monitor. Vše se ale vždy podařilo zvládnout a žáci se tak mohli nadále věnovat výuce. A protože máme velice šikovné žáčky, distančně se zapojili i do plnění dobrovolných úkolů z výtvarné, pracovní, hudební i tělesné výchovy. Své výtvory a výkony zaznamenali a poslali jejich fotografie.

Žáci třetího ročníku se úspěšně zapojili do celostátní soutěže Matematický klokan a jedna žačka získala diplom za získaný plný počet bodů.

Koncem listopadu jsme se po nějaké době opět sešli ve školní budově. Věřím, že se již budeme moci nadále setkávat ve škole a zažívat tak společně strávené chvíle při získávání dalších dovedností a vědomostí.

Stavby z kostek
Domácí úkoly Schránka důvěry